Pagrindinis > Kultūra > Interviu: Gintas Kraptavičius

Interviu: Gintas Kraptavičius

Gintas Kraptavičius

„Esu garso menininkas, kuriantis muziką kompiuteriu“ – tokiais žodžiais prasideda mūsų pokalbis su Gintu Kraptavičiumi.

Kas Jums yra muzika?
Muzika yra  darbas, kūryba, malonumas, savęs disciplinavimas, pasaulio pažinimas, pastoviai skatinantis domėjimąsi, žingeidumą, atvirumą aplinkai.

Kaip vertinate Lietuvos muzikos kūrėjus ir jų potencialą?

Lietuvoje yra ne tik potencialių, bet ir plačiai pripažintų muzikos kūrėjų. Galbūt trūksta informacinių technologijų muzikos švietimo žiūrint visais lygmenimis, bet čia jau daugiau ne kūrėjų, bet švietimo sistemos trūkumai. Muzikos mokymas akivaizdžiai prasilenkia su realybe,  nes, tarkime,  tai, kas grojama per radiją,  apie 80% muzikos yra sukurta kompiuteriais, o groti kompiuteriais praktiškai niekur nėra mokinama.

Festivalis The Noisefloor?

Festivalis vyko Stoke-on-Trent mieste Stafordšyro universitete Anglijoje.  Kalbant apie patį universitetą, man buvo įdomu tai, kad ten studijuoti muzikos kurso galimos trys kryptys: garso režisūra (darbas su mikseriniu pultu), garso dizainas (į tai įeina garso apipavidalinimas nuo viešųjų erdvių iki garso takelių kompiuteriniams žaidimams) ir gyvosios elektronikos kursas (galima pasirinkti grojimo gyvai  pop muzikos ar elektroakustinės muzikos kryptį).

Festivalis The Noisefloor  susidėjo iš eksperimentinio kino, audiovizualinių kompozicijų , elektroakustinės muzikos (tape music) prezentacijų ir gyvai atliekamos muzikos vakarų. Į festivalį patekau praėjęs paraiškų teikimo atranką (call for submision) -ko kol kas pasigendu Lietuvoje- taigi festivalio kuratoriai turėjo galimybę pasirinkti iš daugelio kūrinių, siųstų festivaliui iš viso pasaulio. Atranka pasirodė labai vykusi ir ypatingai stiprus buvo vakaras, kuriame teko groti ir man. Kai kurios išgirstos kompozicijos klasikiniams instrumentams su gyvai atliekama kompiuterine elektronika privertė permąstyti šio žanro galimybes naujai.

Kokie ateities planai ir vizijos?

Planų neturiu kol kas jokių, o vizijos groti mobiliaisiais telefonais ir kurti muziką tiesiogiai smegenų skleidžiamais neuronų impulsais, būtų visai įdomios.

Palinkėjimas Marijampolei.

Palinkėčiau Marijampolei kuo daugiau įsileisti šiuolaikinio meno į miesto renginius, parodų sales, į miesto erdves, nes savalaikiai kuriamas, šios dienos menas yra įdomus ir perspektyvus ir daro miestą patrauklų ir jame gyvenantiems žmonėms, ir miesto svečiams.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *