Pagrindinis > Aktualu > Interviu: Virginija Subačiūtė

Interviu: Virginija Subačiūtė

Nereikia būti visagaliu, kad savo kraštui galėtum dovanoti inovacijas ir modernias idėjas. Puikus to pavyzdys yra Virginijos Subačiūtės rašytas projektas finansavimui gauti. Daugiau apie tai ir apie pačią projekto autorę skaitykite interviu.

Kaip kilo idėja rašyti projektą skirtą Marijampolės gyventojų užimtumui gerinti?

Labai labai atsitiktinai. Tikrai nebuvo taip, kad rymojau ir mąsčiau – ko gi mūsų miestui trūksta. Tiesiog skaičiau straipsnius apie kartų ypatumus. Google paieškos sistemoje įvesti raktiniai žodžiai atvedė iki kvietimo dalyvauti „Maxima“ organizuojamame konkurse. Per akimirką gimė idėja – maxima, maksimalizmas, iššūkis, jaunimas, ko Sūduva dar neturi… nulijo minčių lietus ir po poros valandų analizės ir rašymo paraiška buvo išsiųsta.

Kokia jūsų kasdienė veikla, ką veikiate gyvenime?

Auginu žmogų – maždaug pusantrų metukų sūnų. Ko gero, šį pavasarį kokį vieną metrą kopsime ir „Zet‘ų uolomis“. Iki tol dirbau ARVI Personalo skyriuje.

Plačiau papasakokite apie projektą, jo suteikiamą naudą visuomenei

Po pusantro mėnesio Pašešupio parke maždaug 80 kv. m. plote bus įrengta erdvė, kurioje bus trys skirtingo ilgio (maždaug 5m., 3,5 m. ir 2,5 m) 2,5 m aukščio dirbtinės laipiojimo sienelės. Atsižvelgiant i saugumo reikalavimus, tai maksimalus leistinas aukštis viešai erdvei.

Vertė jau vien tai, kad projekto rezultatas bus ne segtuvas, nugulsiantis stalčiuje, o visuomenei laisvai prieinama sveikatingumo erdvė. Tai universalus projektas: treniruoklis, laipiojimo uolomis pradžiamokslis, pasididžiavimas, kad tai pirma tokia erdvė Sūduvoje. Esu tikra, kad šias sieneles šalia esančios mokymo institucijos puikiai išnaudos kitokioms kūno kultūros pamokoms.

Kiek domėjausi, uolų laipiojimo sportas – puikiai lavina bene daugiausiai raumenų grupių iškart, treniruoja ištvermę ir koordinaciją, padeda sutvirtėti fiziškai ir psichologiškai. Tai ir yra pagrindinė vertė.

Kuomet prasidės realūs darbai ir kada jau bus galima pasidžiaugti rezultatais?

Maximai esame įsipareigoję darbus pabaigti iki š. m. gruodžio 1 d. Ko gero, sulauksime bobų vasaros ir „raitosimės“ rankoves. Sutartys su dauguma paslaugų teikėjų jau pasirašytos, privalomi reikalavimai saugumui išnagrinėti, kainos rinkoje išsiaiškintos – tai tų realių darbų jau nemažai atlikta. 80 kv. m. erdvė „atžymėta“ kuoleliais – deja, po poros dienų kuoleliai buvo išlaužyti. Gaila, kad griaunantys veikia sparčiau nei statantys…. Tad paraleliai sprendžiame ir saugos klausimą. O visuomenei matomus darbus pradėsime turbūt pirmą saulėtą dieną. Baigiamaisiais projekto akordais turėtų būti oficialus erdvės atidarymo renginys – kai gurkšnodami karštą arbatą (vis tik tai vyks kažkurią lapkričio popietę), dalyvausime mini varžytuvėse, laipiojimo sienas išbandyti kviečiant Z kartos vaikus.

Kokie jūsų ateities planai?

Projektų rengimas ir įgyvendinimas – nėra ta stiprioji mano sritis, tad jei klausimas kreipiamas to link, tai negaliu pažadėti, kad po šio puikaus projekto seks kitas.  Stebiu sūnų – jis yra mano mūza, diktuoja poreikius ir piešia kiekvieną mano rytojų. Štai, šio projekto idėjos ištakos – skaitiniai apie tai, kas ir kokie tie Z, alfa kartos vaikai. Ką gali žinoti, ant kokio kelio jis užves rytoj. Augu augindama.

Ką galėtumėte palinkėti žmonėms norintiems prisidėti prie miesto ir visuomenės užimtumo gerinimo, bet vis dar varžantiems save?

Pirmiausiai – patiems labai karštai tikėti savo idėja. O paskui – plačiai atsimerkti ir ryžtingai ieškoti visokiausių įrankių tai idėjai įgyvendinti. Kai pats tvirtai tiki – ne taip jau sudėtinga įkvėpti ir kitus.

Virginija Subačiūtė

 

Sekite naujienas ir dalinkitės geruoju pavyzdžiu!

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *