Pagrindinis > Aktualu > Jaučiamas ikimokyklinio ugdymo pedagogų trūkumas

Jaučiamas ikimokyklinio ugdymo pedagogų trūkumas

Informuojame, kad tiesioginiame priėmime į Marijampolės kolegiją, kuris tęsiasi iki rugsėjo 20 d., atsirado galimybė rinktis ir Vaikystės pedagogikos studijas! Absolventai galės dirbti valstybinėse bei privačiose ikimokyklinio ugdymo institucijose. Studijų metu perprasite vaikų ugdymo ypatumus bei vaikystės fenomeno kaitą šiuolaikinėje visuomenėje.

Žiniasklaida nuolat praneša, kad didžiuosiuose Lietuvos miestuose nuolatos trūksta vaikų darželių auklėtojų ir ikimokyklinio ugdymo specialistų. Vilniaus mieste tokia padėtis susidarė todėl, kad ikimokyklinio ugdymo įstaigų administracija gali įdarbinti tik atitinkamą išsilavinimą turinčius pedagogus, o šiuo metu tokių kvalifikuotų specialistų parengiama nepakankamai.

Anot Kauno rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto vyr. specialistės Jolantos Jankauskienės Kauno mieste situacija kiek geresnė, čia šią vasarą trūko tik kelių ikimokyklinio ugdymo pedagogų. Tačiau, vaikų auklėtojų stygius ryškiausias Kauno rajone. Čia yra sukurtos 251 darbo vietos, šiuo metu iš jų laisvos 11.  Šią situaciją lėmė tai, jog daugėjant gyventojų steigiamos vis naujos lopšelio darželio grupės.

Marijampolės regione taip pat jaučiamas ikimokyklinio ugdymo pedagogų trūkumas. Tad norinčius įsilieti į šią įdomią veiklą kviečiame suskubti ir iki rugsėjo 20 d. pateikti prašymą studijuoti Marijampolės kolegijoje. Prašymai ir reikalingi dokumentai (asmens tapatybės dokumentas, brandos atestatas, fotonuotrauka 3×4) priimami Marijampolės kolegijos (P. Armino g. 92-4, Marijampolė) Studijų skyriuje (112 k.).

Taip pat tęsiasi tiesioginis priėmimas ir į kitas studijų programas:

  • Automobilių techninis eksploatavimas – ištęstinė stud. forma
  • Informacinių sistemų technologijos – ištęstinė stud. forma
  • Buhalterinė apskaita – ištęstinė/nuolatinė stud. forma
  • Įmonių ir įstaigų administravimas – ištęstinė/nuolatinė stud. forma
  • Sausumos transporto logistikos technologijos (gretutinė kryptis – vadyba) – ištęstinė/nuolatinė stud. forma
  • Kultūros ir sporto vadyba – nuolatinė stud. forma
  • Socialinis darbas – ištęstinė/nuolatinė stud. forma
  • Teisė – ištęstinė stud. forma
  • Vaikystės pedagogika – ištęstinė stud. forma NAUJA!!!

 

Parengta pagal dienraščių „Respublika“ ir „Kauno diena“ informaciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *