Pagrindinis > Naujienos > Kalbų klubas Marijampolėje kviečia registruotis!

Kalbų klubas Marijampolėje kviečia registruotis!

Gyvenant tokiais masiniais informacijos srautų laikais, kuomet atrodo, jog į bet kokį klausimą galime rasti atsakymą, pasirodo ne visuomet tai pasitvirtina. Pabandžius į „Google“ paieškos laukelį įvesti „užsienio kalbų mokymasis Marijampolėje“ matome ne itin džiuginantį vaizdą: vos pora pasirinkimų, o ir šie, pasidomėjus, pasirodo ne tokie jau lengvai prieinami arba finansiškai, arba mokymo metodai nėra lankstūs, iškyla kitos kliūtys. Tuomet nusprendžiame užsienio kalbų mokymąsi atidėti kitiems ir dar kitiems metams, kol atsiras mums tinkanti mokymosi alternatyva. Pasirodo, ši galimybė atsirado jau pernai ir norinčiųjų čia nuolat daugėja. Apie užsienio kalbų mokymą Marijampolėje kalbėjome su naujai įsikūrusio Kalbų klubo atstove Raimonda Bogužaite.

Kaip kilo idėja įkurti Kalbų klubą? Kada pradėjote savo veiklą? Kokios pagrindinės Jūsų veiklos kryptys?

Kalbų klubas iš pradžių atsirado anglų kalbos klubo pavidalu, nes buvo matomas akivaizdus šios kalbos poreikis, taip pat mūsų mieste darželinukai nelabai turėjo galimybę mokytis užsienio kalbų, o mes būtent tai ir siūlėme. Veikla pradėta pernai metais mokant anglų kalbos, bet vėliau su komanda pastebėjome, jog kalbų mokymą galime praplėsti, pasiūlyti įdomesnių kalbų, galbūt už prieinamesnę kainą, taip pat siekiame daugiau mobilumo ir kai kurias kalbas skatiname mokytis nuotoliniu būdu. Toks klubas, kuris gavo „Kalbų klubas Marijampolė“ pavadinimą startavo vasaros pradžioje. Klubą po anglų kalbos papildėme skandinavų kalbomis, kadangi atlikus apklausą, pastebėjome, jog poreikis yra, norinčiųjų mokytis būtų. Pagrindinė mūsų veiklos kryptis- teikti kokybiškas užsienio kalbų mokymosi paslaugas: pamokas, kursus, vaikų stovyklas.

Kokias užsienio kalbas mokote? Kaip vyksta mokymosi procesas? Kas vykdo mokymus?

Kol kas koncentruojamasi į anglų ir norvegų kalbų kursus, tačiau stengiamės įvesti ir kitas skandinaviškas kalbas. Šį sezoną jau galima mokytis anglų (vaikams ir suaugusiems) bei norvegų kalbų (vyresniems moksleiviams ir suaugusiems), taip pat siūloma registruotis į vokiečių, švedų, danų kalbos kursus.

Mokymą vykdo kvalifikuoti mokytojai, savo kalbų specialistai, turintys mokymo patirties. Mokymosi procesas vyksta skirtingai: skandinavų kalbos vyksta kursų pavidalu, pvz.: 40 akademinių valandų kursas, kurį išklausius įgyjamas tam tikras lygis. Norvegų kalba vykdoma gyvai, Marijampolės mieste. Kitos skandinavų kalbos vykdomos nuotoliniu būdu, tad galima mokytis neišvykstant iš namų. Anglų kalba vykdoma pagal grafiką gyvuose susitikimuose visus mokslo metus, besimokantysis moka mėnesio mokestį. Moksleiviai, kurie turi savo neformaliojo vaikų švietimo krepšelį, gauna atitinkamą nuolaidą anglų kalbos kursams. Vokiečių kalba yra naujas pasiūlymas šiam rudeniui, tad kol kas vykdoma renkantis 40 ak. val. kursus.

Ar turite savo buveinę ar mokymai vyksta nuotoliniu būdu?

Kalbų klubo įkūrėjas yra VšĮ „Sveikatingumo idėjos“, tačiau pamokos, kurios vyksta ne nuotoliniu būdu, vykdomos nuomojamose patalpose, pavyzdžiui, pavasarį naudotasi R. Stankevičiaus pagrindinės mokyklos patalpomis, tad mokymus organizuojame patalpose, įsikūrusiose miesto centre.

Kokio dydžio grupes vidutiniškai surenkate mokymams? Kokio amžiaus asmenų daugiausiai sulaukiate?

Grupės renkamos individualiai, priklausomai nuo mokytojų poreikių bei norinčiųjų kiekio. Pavyzdžiui, norvegų kalbos mokomasi mažose grupėse: optimaliausia 4-6 asmenys (grupės turi ir lubas, atsiradus daugybei norinčiųjų, grupės nebūtų formuojamos daugiau nei 10 žmonių). Kalbų, kurių mokomasi nuotoliniu būdu, mokymosi grupes sudaro 2-4 asmenys, anglų kalbos pamokose priimama šiek tiek daugiau asmenų, tačiau grupėse skaičius neviršija 15 žmonių.

Moksleivių amžius labai įvairus: anglų kalbos daugiausiai mokosi darželinukai ir mokyklinio amžiaus vaikai, skandinavų kalbų- suaugusieji.

Kokiu metu vykdomi mokymai ir kaip tai yra prieinama kuo didesniems žmonių srautams?

Pamokos dažniausiai vyksta vakare, kad būtų patogu kalbos mokytis po darbo. Kursai ar pamokos, skirti mokyklinio amžiaus vaikams, organizuojamos po pamokų.

Kursus rengiame dar ganėtinai trumpai, tačiau akivaizdu, kad kuo plačiau sklinda žinia, tuo daugiau norinčiųjų atsiranda, o tai labai džiugina. Vis dėlto, vis dar vyrauja nuostata, jog užsienio kalbų mokėjimas nėra būtinas visiems, taip pat gal ir ne visiems prieinamas malonumas, tačiau mes stengiamės pasiūlyti prieinamas mokymosi kainas, taikome nuolaidas.

Ar manote, jog Marijampolėje trūksta užsienio kalbų mokymosi galimybių?

Marijampolėje su užsienio kalbomis tikrai sudėtinga, tai pastebi daugelis marijampoliečių. Nėra didelės įvairovės, norintieji dažnai atsitrenkia lyg į sieną, pavyzdžiui, danų kalbos itin sudėtinga surasti, kur galima mokytis.

Kokias galimybes matote tolesnei veiklos plėtrai? Kokie Kalbų klubo ateities planai?

Pagrindinis mūsų ateities siekis yra padidinti esamų grupių skaičių. Norime pritraukti kuo daugiau žmonių bei padidinti siūlomų kalbų kiekį. Vėliau, be skandinavų kalbų, bandysime kurti ir ispanų, italų ir kitų kalbų kursus.

Straipsnio autorė: Laura Glaveckaitė

Kalbų klubo Facebook puslapis: https://www.facebook.com/Kalbuklubas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *