Pagrindinis > Aktualu > Kas taps Marijampolės miesto meru?

Kas taps Marijampolės miesto meru?

Š. m. rugsėjo 10-osios vakaras buvo neįprastas Marijampolės savivaldybės gyventojams. Nors ir rinkėjų aktyvumas nebuvo didelis, tačiau jie išreiškė savo valią. Iš 48835 rinkėjų teisę turinčių asmenų, balsadėžes pasiekė 12031 biuleteniai t.y. rinkimų aktyvumas buvo 24,64%. Neapsieita ir be sugadintų ir negaliojančiais laikomų biuletenių, jų buvo rasta 110 (0,91%). Rinkėjai turėjo galimybę išsirinkti savo norimą kandidatą iš 6 asmenų, kuriuos iškėlė partijos ir iš 2 savarankiškai kandidatūrą išsikėlusių rinkimų dalyvių.

Mažiausiai rinkėjų pasitikėjimo sulaukė jauniausias kompanijos dalyvis iškeltas Partijos Tvarka ir teisingumas – Dobilas Sinkevičius. Jis sulaukė 385 balsų ir tai yra 3,20% nuo dalyvavusių rinkėjų.

Septintoje vietoje liko Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio iškeltas – Saulius Skinkys. Jam palaikymą išreiškė 413 asmenų ir tai yra 3,43% nuo dalyvavusių rinkėjų.

Šeštoje vietoje liko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos iškeltas kandidatas – Karolis Dvylys. Tik 469 asmenys išreiškė palaikymą ir tai buvo 3,90% nuo dalyvavusių rinkėjų.

Penktoje vietoje liko savarankiškai išsikėlęs – Gintaras Skamaročius. Kandidatas surinko 735 balsus ir tai buvo 6,11% nuo dalyvavusių rinkėjų

Ketvirtoje vietoje liko Lietuvos centro partijos iškeltas Gediminas Akelaitis, kuris surinko 978 balsus ir taip gavo 8,13% nuo dalyvavusių rinkėjų.

Trečioje vietoje liko savarankiškai išsikėlęs Algis Žvaliauskas, kuriam pavyko surinkti 1247 balsus ir taip gauti 10,36% nuo dalyvavusių rinkėjų.

Na ir galiausiai lieka du daugiausiai rinkėjų pasitikėjimo balsų sulaukę kandidatai: Irena Lunskienė ir Kęstutis Traškevičius. Būtent šie du kandidatai ir rungsis pakartotiniame balsavime rugsėjo 24d. po kurio ir išaiškės kas tapo Marijampolės savivaldybės meru.

Pirmajame ture antrąją vietą užėmė Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionių demokratų partijos iškeltas kandidatas Kęstutis Traškevičius. Jis surinko 1911 balsų, kurie lėmė 15,88% nuo dalyvavusių rinkėjų.

Ir pirmoje vietoje liko – Lietuvos socialdemokratų partijos iškelta kandidatė – Irena Lunskienė. Jai pasitikėjimą balsais išreiškė net 5783 asmenys ir tai lėmė 48,07% nuo dalyvavusių rinkėjų.

Visa ši statistika jau praeitis, belieka sulaukti rugsėjo 24-osios ir nepagailėti savo laiko balsavimui. Gyventojų aktyvumas – labai svarbus, todėl nebūkite abejingi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *