Pagrindinis > Renginiai > Suvalkijos Šapalas’17

Suvalkijos Šapalas’17

Suvalkijos Šapalas

Savaitgalį lankėme Marijampolę. Apžvalga prieš būsimą renginį!

Опубліковано Museline.lt 22 травня 2017 р.

 

Žvejybos varžybos museline meškere „Suvalkijos šapalas’17“ organizuojamos pirmą kartą ir vyks šių metų birželio 17d. Varžybos neturinčios analogų ne tik Lietuvoje ir netgi Europoje, kadangi tai bus pirmos „Street fishing“ varžybos Lietuvos istorijoje, kuomet bus žvejojama miesto ribose. Taip pat, varžybose įdiegėme naują žuvų įskaitymo sistemą, kurios taip pat neteko matyti jokiose kitose varžybose. Mes sukūrėme Android aplikaciją kuri padės įskaityti pagautas žuvis mobiliuoju telefonu, pagautą žuvį reikės padėti ant mūsų dalyviams duotų liniuočių, kurios yra užkoduotas kiekvieno asmeniškai QR kodu, jį nuskanuoti, įvesti žuvies ilgį ir rūšį ir atsiųsti nuotrauką su duomenimis mums, taip suteikdama galimybę varžybų rezultatus bei laimikių nuotraukas tiesiogiai stebėti Marijampolės poezijos parke įrengtuose televizoriuose. Todėl tai bus didelė atrakcija žiūrovams, kurie galės dalyvauti ateiti pasimokyti kastingo(muselinės meškerės užmetimo pavadinimas“ iš geriausių Lietuvos meistrų kaip Ernestas Keturka(museline.lt), , taip pat visą dieną varžybų metu, didieji mūsų rėmėjai „museline.lt“ mokins žiūrovus ir norinčius išmokti, kaip teisingai ir gražiai susirišti musės imitacijas, negalima nepaminėti, jog tai būna labai įdomi ir edukacinę veikla vaikams. O mūsų organizuojamos treniruotės Marijampolės centre jau atkreipė ne vieno praeivio dėmesį. Kadangi žvejojamas varžybų ruožas Marijampolėje nėra labai ilgas(4.7km), teko daryti išankstinę registraciją, pradžioje šiek tiek bijojome, jog gali nesusirinkti 32 dalyviai(17 porų), tačiau kai visos varžybų vietos ištirpo per kiek mažiau nei tris valandas, supratome, jog judame teisinga kryptimi atnešdami šiek tiek naujovių į žvejybą Lietuvoje. Renginyje žiūrovai galės pasmaguriauti „Yogiland burgers“ food truck maistu, įsigyti „Bronzinė žuvis“ rankų darbo suvenyrų, tiek vaikams tiek suaugusiems(ypač vaikams) edukacinė programa apie gamtą-žvejybą ir muselių rišimo pradžiamokslis! Vaikai galės patys atsisėsti ir surišti širšės ar kitokio vabalo imitacijas.
Kadangi mūsų varžybos nėra komercinės, pagrindiniai varžybų tikslai yra žvejybos museline meškere populiarinimas, beto, kadangi pats esu Marijampolietis, labai džiaugiuosi, jog turime tokią galimybę surengti tokias varžybas ir pasirodyti, jog Marijampolė dabar yra nuostabiai gražus miestas dėl ko su manim jau sutiko daugelis svečių, kurie buvo atvyke į Marijampolę pasitreniruoti. Taip pat, labai griežtai žiūrėsime į dvi pagrindines problemas susijusias su žvejyba :
1. Pagavai – paleisk, nors šis žvejybos būdas, kai pagautą žuvį paleidžiame, sparčiai plinta, tačiau Marijampolėje ši problema labai didelė ir opi, kadangi daugelis žvejų nesilaiko mėgėjiškos žūklės taisyklių ir viską ką pagauna tempiasi namo, taigi varžybų metu, visos pagautos žuvys turės būti paleistos atgal, nepaleista žuvis – neįskaitoma, na o kovojant dėl pirmos vietos prizo, kurį įsteigė museline.lt ir kurio vertė daugiau 1000eur, tai bus puiki paspirtis parodyti mūsų miestiečiams, kaip reikia gerbti gamtą.
2. Alkoholio vartojimas – visi žino, jog žvejyba ir alkoholis, stereotipiškai, neatsiejami dalykai, tačiau mūsų varžybų metu, dalyviams tai bus griežtai draudžiama – alkoholio vartojimas važrybų metu – diskvalifikacija.

Mūsų varžybų konceptas jau sulaukė daug dėmesio ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, kitais metais tikimės pakviesti keletą porų iš užsienio šalių – Čekijos, Italijos.

Daugiau informacijos galite rasti mūsų facebook puslapyje, kur ir skelbiame visas naujienas: https://www.facebook.com/events/378725449173887/

Informacija parengė organizatoriai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *